Перейти к содержимому


Фотография
* * - - - 1 Голосов

Мотогонки на льду в Швеции


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 532

#16 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 28 декабря 2005 - 22:37

W dniu 27 grudnia 2005 r. w Östersund (Szwecja) odbyła się pierwsza część turnieju Santa Cup. W zawodach startowało 20 zawodników z Europy.

Kolejny turniej (drugi) odbędzie się w dniu 28 grudnia 2005 r. w Galve o godz. 19.00.


Pierwsze zawody z serii Santa Cup rozpoczęły się od rundy kwalifikacyjnej.

Do ćwierćfinału zakwalifikowało się 12 zawodników: ZORN Franz – Austria, AAKKO Antti – Finlandia, EIBL Robert – Niemcy, KLATOVSKY Antonin – Czechy, ENGENSTRÖM Ulf – Jämtlands MK, SVENSSON Stefan – ÖMK Rundbana, KOIJ Peter – SMK Hedemora, SKABRAUT Markus – Austria, BURMAN Torleif – Funbo MS, SERENIUS Posa – ÖMK Rundbana, OLSEN Hans-Olov - Jämtlands MK.

W Półfinale wystartowały dwie czwórki:

Półfinał A: Franz Zorn, Robert Eibl, Stefan Svensson, Markus Skabraut
Półfinał B: Antti Aakko, Antonin Klatovsky, Ulf Engenström,Peter Koij

Do finału awansowali: Franz Zorn, Antti Aakko, Robert Eibl, Antonin Klatovsky

Östersund – 27.12.2005 r. - wyniki:

1. ZORN Franz – Austria – (3,3,3) (3,2,3) – 25 pkt.
2. AAKKO Antti – Finlandia – (2,1,2) (3,2,2) - 22
3. EIBL Robert – Niemcy – (3,3,3) (2,3,2) – 20
4. KLATOVSKY Antonin – (2,3,2)(3,3,0) – 18
5. SVENSSON Stefan – ÖMK Rundbana – (3,3,3)(3,1) - 16
6. ENGENSTRÖM Ulf – Jämtlands MK (2,1,2)(2,1) – 15
7. KOIJ Peter – SMK Hedemora – (0,2,2)(2,0) - 14
8. SKABRAUT Markus – Austria – (3,2,3)(2,u) - 13
9. OLSEN Hans-Olov - Jämtlands MK – (3,1,0)(1) -12
10.BJORLIN Tommy - Jämtlands MK – (2,0,1,1) - 11
11.BURMAN Torleif – Funbo MS – (1,2,1)(1) - 10
12.SERENIUS Posa – ÖMK Rundbana – (1,3,3)(u) - 9
13.SIMON Harald – Austria – (2,2,0)(0) - 8
14.LINDSTRÖM P-A – Jämtlands MK – (1,1,2,(u) - 7
15.LJUNGKVIST Martin - Jämtlands MK – (0,2,1)(0) - 6
16.KLATOVSKY Jan – Czechy – (0,1,1)(0) - 5
17.GÖLDI Heinz – Szwajcaria – (1,0,w) - 4
18.LUNDKVIST Johan - Jämtlands MK – (1,0,0) - 3
19.STELLINGWERF Rene – Holandia – (0,0,1) - 2
20.KREKLAU Marian – Niemcy – (0,0,0) - 1

www.espeedway.pl

www.sport24.pl
pit_US

#17 Алексей

Алексей

    Профессор

  • Команда
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 113 сообщений

Отправлено 29 декабря 2005 - 00:55

Спасибо огромное Петр!
Вот и начались в Швеции Рождественские гонки! Кто из иностранных гонщиков сможет блеснуть в этом году - покажут гонки , которые пройдут в серии Santa Cup до Нового года, а продолжатся после в серии Golden Spike Series 2006/
А вот и протокол гонки в Эстерсунде!

#18 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 29 декабря 2005 - 19:18

W dniu 28 grudnia 2005 r. (środa) w Gävle (Szwecja) na stadionie Rörberg Motorstadion odbyły się drugie zawody z serii turnieju Santa Cup. Kolejne zawody – trzecie – odbędą się dziś - 29 grudnia 2005 r. - w Bollnäs.

Santa Cup - Gävle – 28 grudzień 2005 r.

Bieg po biegu:

1. P.Serenius, F.Zorn, A.Klatovcky, P.Koij
2. P.Lundkvist, R.Stellingwerf, M.Kreklau, P.Jansson
3. M.Skabraut, P-O.Lindström, J.Klatovsky, T.Ekström
4. R.Eibl, H.Simon, M.Persson, H-O.Olsen
5. A.Aakko, S.Svensson, T.Burman, T.Björklin

6. F.Zorn, P-O.Lindström, H-O.Olsen, P.Lundkvist
7. S.Svensson, H.Simon, J.Klatovsky, P.Jansson
8. R.Eibl, P.Koij, T.Burman, T.Ekström
9. A.Aakko, R.Stellingwerf, M.Persson, A.Klatovcky(u)
10.M.Skabraut, P.Serenius, T.Björklin, M.Kreklau

11.F.Zorn, T.Burman, M.Skabraut, R.Stellingwerf
12.P.Serenius, A.Aakko, H-O.Olsen, P.Jansson
13.A.Klatovcky, H.Simon, T.Ekström, M.Kreklau
14.S.Svensson, P-O.Lindström, P.Koij, M.Persson(u)
15.R.Eibl, J.Klatovsky, T.Björklin, P.Lundkvist

16.F.Zorn, S.Svensson, R.Eibl, M.Kreklau
17.P.Serenius, T.Burman, P-O.Lindström, H.Simon
18.A.Aakko, M.Skabraut, P.Koij, P.Jansson(w)
19.A.Klatovcky, T.Björklin, H-O.Olsen, J.Klatovsky(w)
20.T.Ekström, M.Persson, R.Stellingwerf, P.Lundkvist

Fianł A:
A.Aakko, P.Serenius, F.Zorn, R.Eibl
Finał B:
R.Eibl, A.Klatovcky, S.Svensson, M.Skabraut

Klasyfikacja:
1. Antti Aakko - Finlandia (3,3,2,3,3=14) 25 pkt
2. Posa Serenius - Szwecja (3,2,3,3,2=13) 22
3. Frans Zorn - Austria (2,3,3,3,1=12) 20
4. Robert Eibl - Niemcy (3,3,3,1,3,0=13) 18
5. Antony Klatovsky - Czechy (1u,3,3,2=9) 16
6. Stefan Svensson - Szwecja (2,3,3,2,1=11) 15
7. Marcus Skabraut - Austria (3,3,1,2,0=9) 14
8. Per-Olof Lindström - Szwecja (2,2,2,1=7) 13
9. Harald Simon - Austria (2,2,2,0=6) 12
10.Torleif Burman – Szwecja (1,1,2,2=6) 11
11.Renë Stellingwerf - Holandia (2,2,0,1=5) 10
12.Tomas Ekström – Szwecja (0,0,1,3=4) 9
13.Tommy Björklin - Szwecja (0,1,1,2=4) 8
14.Peter Koij - Szwecja (0,2,1,1=4) 7
15.Jan Klatovsky - Czechy (1,1,2,w=4) 6
16.Mikael Persson – Szwecja (1,1,w,2=4) 5
17.Peter Lundkvist – Szwecja (3,0,0,0=3) 4
18.Hans-Olov Olsen - Szwecja (0,1,1,1=3) 3
19.Marian Kreklau - Niemcy (1,0,0,0=1) 2
20.Peter Jansson – Szwecja (0,0,0,w=0) 1

www.espeedway.pl

www.sport24.pl
pit_US

#19 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 29 декабря 2005 - 19:20

<center><b>Santa Cup</b></center>

Klasyfikacja po dwóch turniejach:

1.Antti Aakko - Finlandia – 22+25=47
2.Frans Zorn - Austria – 25+20=45
3.Robert Eibl - Niemcy – 20+18=38
4.Antony Klatovsky - Czechy – 18+16=34
5.Posa Serenius - ÖMK Rundbana – 11+22=33
6.Stefan Svensson ÖMK Rundbana –15+15=30
7.Marcus Skabraut- Austria – 13+14=27
8.Torleif Burman Funbo MS – 12+11=23
9. Peter Koij - SMK Hedemora – 14+7=21
10.Harald Simon - Austria – 7+12=19
11.Per-Olof Lindström - Jämtlands MK – 6+13=18
12.Tommy Björklin - Bollnäs MK – 10+8=18
13.Ulf Engenström - Jämtlands MK – 16+0=16
14.Renë Stellingwerf - Holandia – 4+10=14
15.Hans-Olov Olsen - Jämtlands MK – 9+3=12
16.Jan Klatovsky - Czechy – 5+6=11
17.Tomas Ekström – SMK Gävle – 0+9=9
18.Martin Lundkvist – Jämtlands MK – 8+0=8
19.Mikael Persson – SMK Gävle – 0+5=5
20.Peter Lundkvist – SMK Gävle – 0+4=4
21.Johan Lundkvist - Jämtlands MK – 3+0=3
22.Marian Kreklau - Niemcy – 1+2=3
23.Heinz Göldi - Szwajcaria – 2+0=2
24.Peter Jansson – SMK Gävle - 0+1=1


www.espeedway.pl
www.sport24.pl
pit_US

#20 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 31 декабря 2005 - 02:14

Santa Cup 2005

27/12 8/12 29/12 30/12
Östersund Gävle Bollnäs Hedemora Total
1.Antti AAKKO Finlandia 22 25 20 67
2.Robert EIBL Niemcy 20 18 25 63
3.Franz ZORN Austria 25 20 18 63
4.Stefan SVENSSON ÖMK Rundbana 15 15 22 52
5.Antonin KLATOVSKY Czechy 18 16 16 50
6.Per-Olof SERENIUS ÖMK Rundbana 11 22 13 46
7.Markus SKABRAUT Czechy 13 14 14 41
8.Torleif BURMAN Funbo MS 12 11 15 38
9.Peter KOIJ SMK Hedemora 14 7 11 32
10.Harald SIMON Austria 7 12 12 31
11.P-A LINDSTRÖM Jämtlands MK 6 13 9 28
12.Hans-Olov OLSÉN Jämtlands MK 9 3 8 20
13.Tommy BJÖRKLIN Bollnäs MK 10 8 18
14.René STELLINGWERF - Holandia 4 10 4 18
15.Ulf ENGENSTRÖM Jämtlands MK 16 16
16.Jan KLATOVSKY Czechy 5 6 5 16
17.Tommy FLYKTMAN Finlandia 10 10
18.Tomas EKSTRÖM SMK Gävle 9 1 10
19.Martin LJUNGKVISTJämtlands MK 8 8
20.Stefan HEDSTRÖM Bollnäs MK 7 7
21.Tobias ÅSTRÖM Bollnäs MK 6 6
22.Marian KREKLAU Niemcy 1 2 3 6
23.Mikael PERSSON SMK Gävle 5 5
24.Peter LUNDKVIST SMK Gävle 4 4
25.Johan LUNDKVIST Jämtlands MK 3 3
26.Heinz GÖLDI Schwajcaria 2 2
27.René VERHOEF Holandia 2 2
28.Peter JANSSON SMK Gävle 1 1
www.sport24.pl
pit_US

#21 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 31 декабря 2005 - 02:18

Santa Cup 2005

27/12Östersund
8/12 Gävle
29/12 Bollnäs
30/12 Hedemora Total

1.Antti AAKKO Finlandia 22 25 20 67
2.Robert EIBL Niemcy 20 18 25 63
3.Franz ZORN Austria 25 20 18 63
4.Stefan SVENSSON ÖMK Rundbana 15 15 22 52
5.Antonin KLATOVSKY Czechy 18 16 16 50
6.Per-Olof SERENIUS ÖMK Rundbana 11 22 13 46
7.Markus SKABRAUT Czechy 13 14 14 41
8.Torleif BURMAN Funbo MS 12 11 15 38
9.Peter KOIJ SMK Hedemora 14 7 11 32
10.Harald SIMON Austria 7 12 12 31
11.P-A LINDSTRÖM Jämtlands MK 6 13 9 28
12.Hans-Olov OLSÉN Jämtlands MK 9 3 8 20
13.Tommy BJÖRKLIN Bollnäs MK 10 8 18
14.René STELLINGWERF - Holandia 4 10 4 18
15.Ulf ENGENSTRÖM Jämtlands MK 16 16
16.Jan KLATOVSKY Czechy 5 6 5 16
17.Tommy FLYKTMAN Finlandia 10 10
18.Tomas EKSTRÖM SMK Gävle 9 1 10
19.Martin LJUNGKVISTJämtlands MK 8 8
20.Stefan HEDSTRÖM Bollnäs MK 7 7
21.Tobias ÅSTRÖM Bollnäs MK 6 6
22.Marian KREKLAU Niemcy 1 2 3 6
23.Mikael PERSSON SMK Gävle 5 5
24.Peter LUNDKVIST SMK Gävle 4 4
25.Johan LUNDKVIST Jämtlands MK 3 3
26.Heinz GÖLDI Schwajcaria 2 2
27.René VERHOEF Holandia 2 2
28.Peter JANSSON SMK Gävle 1 1
www.sport24.pl
pit_US

#22 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 31 декабря 2005 - 22:07

Santa Cup zakończony

Wczoraj /30.12.2005 r./ zakończył się czterodniowy turniej SANTA CUP w Ice Spedway’u w Szwecji. Trwał on od 27 – 30 grudnia 2005 r. Odbył się w czterech miastach Szwecji: Östersund, Gävle, Bollnäs, Hedemora.

Zgodnie z oczekiwaniami poszczególne turnieje wygrywali faworyci.

27.12.2005 r. – Östersund
1. Franz Zorn – Austria
2. Antti Aakko – Finlandia
3. Robert Eibl – Niemcy

28.12.2005 r. – Gävle
1. Antti Aakko – Finlandia
2. Per-Olof Serenius – Szwecja
3. Franz Zorn – Austria

29.12.2005 r.- Bollnäs
1. Robert Eibl - Niemcy
2. Stefan Svensson - Szwecja
3. Antti Aakko – Finlandia

30.12.2005 r. – Hedemora
1. Per-Olof Serenius - Szwecja
2. Franz Zorn - Austria
3. Antti Aakko – Finlandia

Turniej Santa Cup 2005 wygrał Antti Aakko z Finlandii zdobywając 87 punktów.
Drugiej miejsce zajął Franz Zorn z Austrii zdobywając 85 pkt. Franz Zorn był zdobywcą Pucharu Santa Cup w 2004 r.
Trzecie miejsce zajął Robert Eibl z Niemiec zdobywając 81 punktów. Robert Eibl był zdobywcą Pucharu Santa Cup w 2003 r.
Jak widać, tak i tym razem walka o Puchar Santa Cup toczyła się w ścisłej czołówce zawodników najlepszych z Europy. Nadmienić należy, że w turnieju nie brali udziału zawodnicy z Rosji, którzy należą do najlepszych zawodników na Świecie. Trzech pierwszych zawodników na liście kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata pochodzi z Rosji.

www.sport24.pl
pit_US

#23 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 31 декабря 2005 - 22:16

Klasyfikacja generalna turnieju SANTA CUP w Szwecji 27-30/12/2005 r.

Östersund
Gävle
Bollnäs
Hedemora

1. AAKKO Antti Finlandia (22 25 20 20) 87
2. ZORN Franz Austria (25 20 18 22) 85
3. EIBL Robert Niemcy (20 18 25 18) 81
4. SERENIUS Posa ÖMK Rundbana (11 22 13 25) 71
5. SVENSSON Stefan ÖMK Rundbana (15 15 22 16) 68
6. KLATOVSKY Antonin Czechy (18 16 16 7) 57
7. SKABRAUT Markus Austria (13 14 14 15) 56
8. BURMAN Torleif Funbo MS (12 11 15 13) 51
9. SIMON Harald Austria (7 12 12 12) 43
10. KOIJ Peter SMKHedemora (14 7 11 10) 42
11. LINDSTRÖM P-A Jämtlands MK (6 13 9 11) 39
12. BJÖRKLIN Tommy Bollnäs MK (10 8 - 14) 32
13. STELLINGWERF Rene Holandia (4 10 4 8) 26
14. OLSEN Hans-Olov Jämtlands MK (9 3 8 4) 24
15. KLATOVSKY Jan Czechy (5 6 5 6) 22
16. ENGENSTRÖM Ulf Jämtlands MK (16 - - -) 16
17. PERSSON Mikael SMK Gävle (- 5 - 9) 14
18. HEDSTRÖM Stefan Bollnäs MK (- - 7 5) 12
19. FLYKTMAN Tommy Finlandia (- - 10 -) 10
20. EKSTRÖM Tomas SMK Gävle (- 9 1 -) 10
21. LUNDKVIST Martin Jämtlands MK (8 - - -) 8
22. KREKLAU Marian Niemcy (1 2 3 1) 7
23. ASTRÖM Tobias Bollnäs MK (- - 6 -) 6
24. LUNDKVIST Peter SMK Gävle (- 4 - -) 4
25. JANSSON Peter SMK Gävle (- 1 - 3) 4
26. LUNDKVIST Johan Jämtlands MK (3 - - -) 3
27. GÖLDI Heinz Szwajcaria (2 - - -) 2
27. VERHOEF Rene Holandia (- - 2 -) 2
27. JOHANSSON Paul Funbo MS (- - - 2) 2
www.sport24.pl
pit_US

#24 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 03 января 2006 - 17:48

Ranking żużlowców Ice Speedway’a

W grudniu 2005 r. odbyły się półfinały Indywidualnych Mistrzostw Rosji (MFR i NRMF) i Puchar Santa Cup w Szwecji. Po zawodach tych przedstawiam ranking zawodników, którzy zaliczyli największą liczbę zawodów.

Per-Olof Serenius - SWE - 10
Kiryl Dragalin - RUS - 9
Vladimir Lumpov - RUS - 9
Juri Polikarpov - RUS - 9
Günther Bauer - GER - 9
Antonin Klatovsky Jr - CZ - 9
Alexander Balashov - RUS - 8
Franz Zorn - AUT - 8
Tjitte Bootsma - NL - 8
Vladimir Fadeev RUS - 7
Viatcheslav Nikulin - RUS - 7
Stefan Svensson - SWE - 7
Antti Aakko - FIN - 6
Vitali Khomitsevich - RUS - 5
Jari Ahlbom - FIN - 5
Valery Pertsev – RUS - 4
Igor Jakovlev - RUS - 4
Aki Ala-Riihimaki - FIN - 4
Ola Westlund SWE 3
John Tuinstra NL 3
Markus Skabraut AUT 3
Harald Simon AUT 3
Lars Jansson SWE 2
Jim Anderson SWE 1
Hans-Olov Olsen SWE 1
Raimo Henriksson FIN 1
Erik Rydberg SWE 1
Torleif Burman SWE 1
Erik Stenlund SWE 1

  • IKh это нравится
www.sport24.pl
pit_US

#25 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 03 января 2006 - 17:54

W piątek 6 stycznia 2006 r. startuje Liga szewdzka Ice Speedway'a

W piatek /06-01-06/ w Ostersund rozpoczyna się liga szwedzka w wyscigach motocyklowych na lodzie (Lagserien).Zawody rozpoczynają się o godz. 14.00
W zawodach wezma udział zespoły:
Jämtarna (JMK)
Örnskoldsvik
Hökarna (SMK Hedemora)- Bockarna?
Bollnäs MK


  • IKh это нравится
www.sport24.pl
pit_US

#26 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 04 января 2006 - 17:17

Liga szwedzka A – początek w Östersund

W dniu 6 stycznia 2006 r. o godz. 14.00 na stadionie Östersunds Motorstadion Jämtlands Motormekka odbędą pierwsze zawody w szwedzkiej lidze A /Lagserien/ Ice Speedway’a.

W pierwszym turnieju w Östersund wystartuje cztery zespoły: JMK Jämtarna Östersund (gospodarz zawodów), Bollnäs MK, SMK Hedemora, ÖMK Rundbana.

Skład osobowy poszczególnych zespołów:

JMK Jämtarna
Ulf Engenström
Per-Olof Lindström
Hans Olsen
Martin Ljungqvist
Johan Lundkvist

Bollnäs MK
Tommy Björklin
Stefan Hedström
Tobbe Åström
Jonas Lindholm
Jonas Norell

SMK Hedemora
Jocke Phlym
Danne Isaksson
Peter Koij
Jo Saetie
Benny Sollo

ÖMK Rundbana
Posa Serenius
Stefan Svensson
Hans Tjärnberg
Gösta Sundelin
Leif Eriksson
www.sport24.pl
pit_US

#27 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 05 января 2006 - 19:57

Golden Spike Series (GSS) 2006 /zapowiedź/

Golden Spike Series 2006 czy jak kto woli Złoty Kolec rozpoczyna się 7 stycznia 2006 r. po raz trzeci. Jest to największa międzynarodowa Eisspeedwayseries obok Mistrzostw Świata. Zaplanowanych jest 7 turniejów na 6 różnych torach w 5 krajach.

Terminarz GOLDEN SPIKE SERIES (GSS

7 styczeń 2006 r. – St. Johann w Pongau (Austria)
8 styczeń 2006 r. – Weissenbach (Austria)
20/21 styczeń 2006 r. – Flims (Szwajcaria)
11 luty 2006 r. – Divisov (Czechy)
10 marzec 2006 r. – Assen (Holandia)
25 marzec 2006 r. – Erfurt (Niemcy)
26 marzec 2006 r. – Erfurt (Niemcy)

Pomysł powstania turnieju popierany jest przez cały Eisspeedwaysports jako etap przygotowawczy zawodników z Europy do Mistrzostw Świata. Z każdego kraju, który jest organizatorem turnieju występuje po dwóch zawodników, z pozostałych po jednym.
2 x Niemcy
2 x Austria
2 x Szwajcaria
2 x Czechy
2 x Holandia
1 x Szwecja
1 x Finlandia
1 x Wielka Brytania
1 x Francja
Do tego dochodzi 2 zawodników z tzw. „dzikimi kartami” + 2 zawodników rezerwowych. Wybierani są przez organizatorów turnieju. W zawodach startuje 16 żużlowców (każdy z każdym) w 20 biegach. Zwycięzcą całego turnieju zostaje zawodnik, który zdobędzie największą ilość punktów (tzw. Heatpunkte) we wszystkich siedmiu turniejach. Jeżeli zawody zostałyby przełożone na termin kolidujący z terminem Mistrzostw Świata, w których ci zawodnicy biorą udział, zalicza się im zdobyte punkty.

Wśród 14 zawodników rozdzielane są następujące nagrody:
Golden Spike (Złoty Kolec) – nagroda główna
silnik Jawy
ponad 17 tys. EURO

Pierwsze zawody odbędą się na super szybkiej Speedwaybahn St. Johann w Pongau (Austria). A już następnego dnia, 8 stycznia w niedzielę, przeprowadzone zostaną następne zawody z serii GSS na nowym torze lodowym w Weissenbach (Tyrol – Austria).

Lista startowa GGS 2006 - 7 styczeń 2006 r. – St. Johann w Pongau (Austria)

1. Antonin Klatovsky – Czechy (obrońca tytułu z 2005 r.)
2. Robert Eibl – Niemcy (Vice Mistrz Niemiec z 2005 r.)
3. Johnny Tuinstra – Holandia (obrońca tytułu z 2004 r.)
4. Stefan Pletschacher – Niemcy
5. Markus Skabraut – Austria
6. Martin Leitner – Austria
7. Stefan Svensson – Szwecja
8. Tommy Flyktman - Finlandia
9. Jan Klatovsky – Czechy
10.Heinz Goldi – Szwajcaria
11.Thomas Cavigelli – Szwajcaria
12.Rene Stellingwerf – Holandia
13.Claude Gadeyane – Francja
14.Graham Halsall – Wielka Brytania
15.Dzika karta
16.Dzika karta

Organizatorzy GSS po raz pierwszy wprowadzili do turnieju wyścigi młodych żużlowców do lat 21. W każdym z zawodów odbędą się minimum 4 biegi z udziałem młodych żużlowców.

Zawodnicy do lat 21

Hans Weber – Niemcy
Anton Weber – Niemcy
Mario Schwaiger – Austria
Simon Gartmann – Szwajcaria
Sven Holstein – Holandia

www.sport24.pl
pit_US

#28 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 05 января 2006 - 19:59

Golden Spike – program zawodów

Golden Spike GSS 2006

W dniach 7 – 8 stycznia 2006 r. odbęda dwie serie zawodów w ramach turnieju Golden Spike GSS 2006. Pierwszy odbędzie się 7 stycznia w Pongau a drugi 8 stycznia w Weissenbach (Austria).

Program zawodów 2 serii w Weissenbach

7 stycznia 2006
godz. 18.00 – karnawałowy festyn na dworze, korowody, pokazy
godz. 21.00 –Spike Party – przyjęcie w dużym ogrzewanym namiocie na terenie lotniska i zabawa z DJ. Wstęp: WOLNY!!!

8 stycznia 2006
godz. 9.00 – Golden Walk – odbiór techniczny motocykli
godz. 10.45 – zapoznanie się torem
godz. 11.00 – trening
godz. 11.30 – omówienie spraw technicznych z zawodnikami
godz. 12.00 – zapoznanie żużlowców z programem imprezy
godz. 13.00 – Golden Spike, 2 seria zawodów (20 biegów zasadniczych + bieg finałowy, pierwsza czórka zawodników i dodatkowy bieg młodzieżowców)

  • IKh это нравится
www.sport24.pl
pit_US

#29 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 06 января 2006 - 19:08

Ice Spedway w USA

W grudniu 2005 r. w Stanach Zjednoczonych odbyły się trzy serie zawodów w Ice Speedway’u na inaugurację sezonu pod nazwą MANUFACTURERS WORLD CUP ICE RACING SERIES. Bardzo dobrze spisał się Johnny Murphree, który wygrał wszystkie trzy.

Wyniki INAUGURAL MANUFACTURERS WORLD CUP ICE RACING SERIES (Puchar Świata Fabrykantów w wyścigach motocyklowych na lodzie):

16-12-2005 r - Rose Garden Memorial Coliseum – Portland

1. Johnny MURPHREE – Mt. Zion (Illinolis)
2. Wess Church - Mountlake Terrace (Waszyngton)
3. Joe Kopp – Mica (Waszyngton)

W zawodach uczestniczyło 8 zawodników, oprócz ww wystąpili: Dan Stanley, Shawn Russell, Kevin Kanard, Seth Church, Shane Vance. Zawody w Portland obserwowało 5 tys. widzów.

18-12-2005 r. - Everett Events Center - Everett (Waszyngton)

1. Johnny MURPHREE – Mt. Zion (Illinolis)
2. Joe Kopp – Mica (Waszyngton)
3. Shawn Russell – San Jose (Kalifornia)

W zawodach uczestniczyło zawodników: oprócz ww wystąpili: Donnie Steward, Jeff Annen, Dan Stanley, RJ Yamamoto, Shane Vance.

29-12-2005 r. - BI-LO CENTER - Greenville (Południowa Karolina)

1. Johnny Murphree - Mt. Zion (Illinolis)
2. Donnie Steward -
3. Wess Church - Mountlake Terrace (Waszyngton)

W zawodach uczestniczyło zawodników: oprócz ww wystąpili: Mike Gilkey - Ashille, Shawn Russell, Mark Cheza. Shane Vance, Jared Mees. Trzecie zawody rozegrane zostały na samym południu Ameryki. Johnny Murphree wygrał kolejne zawody na motocyklu Honda.

Następne zawody z tej serii odbędą się w następujacym czasie:
7 styczeń 2006 r. – Greensboro Coliseum – Greensboro (Północna Karolina)
14 styczeń 2006 r. – Brown Country Arena – Green Bay (Wisconsin)
20 styczeń 2006 r. – Budweiser Events Center – Loveland (Kolumbia)

www.sport24.pl
pit_US

#30 Piotr

Piotr

    Эксперт

  • Участники
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 сообщений

Отправлено 06 января 2006 - 19:10

Liga szwedzka w Örnsköldsviks (zapowiedź)

W dniu 8 stycznia 2006 r. o godz. 15.00 na stadionie NYA Kallehov Isracing w Örnsköldsvik odbędzie się druga runda Ice Speedwaya w szwedzkiej lidze /Lagserien/. W drugiej rundzie w Örnsköldsviks weźmie udział cztery zespoły: JMK Jämtarna Östersund, Funbo MS, SMK Gävle i ÖMK Rundbana.

Skład osobowy poszczególnych zespołów:

JMK Jämtarna
Ulf Engenström
Per-Olof Lindström
Hans Olsen
Martin Ljungqvist
Johan Lundkvist

Funbo MS
Torleif Burman
Fredrik Olsson
Antti Akko
Tommy Flyktman
Paul Johansson

SMK Gävle
Tomas Ekström
Mikael Persson
Peter Lundkvist
Peter Jansson
Benny Hörstedt

ÖMK Rundbana
Posa Serenius
Stefan Svensson
Hans Tjärnberg
Gösta Sundelin
Leif Eriksson

Rekord toru NYA Kallehov należy do Posa Sereniusa, czas – 54,6 s, ustalony w dniu 06.03.2005 r.
www.sport24.pl
pit_US




Количество пользователей, читающих эту тему: 2

0 пользователей, 2 гостей, 0 анонимных